Sırt Germe nedir

Back Lift

 

Postbariatrik cerrahi ameliyatlarının en önemlilerinden biridir. Sırt derisinin gevşekliği ve bu bölgenin deformasyonu maalesef ki, bel seviyesinden yapılan germe işlemleri ile düzeltilemez. Sırt bölgesindeki aşırı gevşeklik, aşağı doru doku yığılmasına neden olur. Buna bağlı olarak özellikle bel kısmında bel kavisinin tamamen kaybolduğu bir görüntüye yol açar. Bunun nedeni sırt derisinin fibröz bağlar ile bulunduğu bölgeye sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. Maalesef ki bu nedenle sırttaki deformasyon ancak aynı bölgede yapılan kesiler ile düzeltilebilir. Bu özellik sırt germe ameliyatının en önemli dezavantajını ortaya çıkarır ki, ameliyatın izi görünür bölgede dir.

Sırt germe ameliyatı doğru ve gerçekten bu ameliyata ihtiyacı olan hastalara yapıldığında oldukça etkili ve sevindirici sonuçlar sağlar. Bu bölgede derinin çok kalın olması ve aynı zamanda yara hattına aşırı bir gerilim yükünün düşmesi nedeniyle oluşacak izin daha yakından takip edilmesi ve bakımının dikkatli yapılması gerekir.

Sırt germe ameliyatı eğer hastanın göğüs bölgesinde deformasyon var ise mutlaka göğüs estetiği ile birlikte ve 360 derece bir düzeltme yapılacaklar şekilde planlanır. Bazı özel durumlarda hastanın göğüs ve bel bölgesi daha iyi durumda iken, karın ve sırt bölgesinde ciddi sarkmalar meydana gelmiş olabilir. Bu durumda önden karın germe, arkadan sırt germe yapılarak farklı seviyelerden 360 derece lifting yakalanmış olur.

Sırt germe ameliyatı ameliyathane şartlarında ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi ortalama 2 saat olup, hastanın 1 gün süreyle hastanede kalması yeterlidir. Bu bölgenin körseler ile belli bir süre desteklenmesi önerilir. Ameliyat sonrası 4-6. Haftada iz tedavisine başlanması gerekir

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Call Now ButtonHEMEN ARA